Відкриття початкової школи Нова Ера!

У вересні в Києві почне працювати альтернативна школа повного дня для дітей від 6 до 12 років.

"Нова Ера" стане першим навчальним закладом, в якому учні будуть самостійно вибирати не тільки предмети і терміни для їх вивчення, а й вчителів.

Перший набір - всього 50 чоловік і лише в Києві, але вже через рік планується відкриття відразу кількох шкіл в різних містах України. Крім того, "Нова Ера" стане тим місцем, де діти, які навчаються на дому, зможуть здавати сесії, консультуватися з педагогами і психологами і придивлятися до системи освіти, при якій пара вчитель-учень - повноправні партнери.

Також в школі щотижня відбуватимуться безкоштовні консультації для батьків з усієї України, які думають про альтернативну освіту або шукають нетривіальні способи розвитку своєї дитини.

Навчання відбуватиметься в різновікових групах (6-8, 9-10 і 11-12 років), а програма буде побудована на блоках, в кожному з яких є обов'язкові предмети і предмети на вибір. Такий підхід допоможе дитині отримати знання, максимально розкрити таланти, навчитися приймати рішення і брати на себе відповідальність.

«Ми йшли до цієї школи все 18 років, протягом яких ми займаємося освітою, - говорить Юлія Антонова, директор школи. - Останні п'ять років ми вивчали альтернативні школи світу, як вони працюють, чому їх учні домагаються видатних успіхів і обганяють випускників стандартних шкіл за всіма показниками. Ми зрозуміли, що, перш за все, справа в емоційної зрілості дитини. Хтось готовий вчитися вже в 5 років, а комусь важко і в 8. Комусь хочеться і математику, і англійська кожен день, а кому-то - тільки грати на барабанах. В "Новій Ері" емоційне дозрівання конкретної дитини важливіше, ніж стандартна академічна завантаження. Запит на конкретні знання йде від самого учня. Завдання педагога не заштовхнути в дитину 10 підручників - від історії до біології - які він тут же забуде, а навчити шукати інформацію і застосовувати її ».

В основі "Нової Ери" лежить фінська програма навчання. Відповідно до неї, у вивчення кожного предмета є мета. Тобто, дитина не просто вчить математику, а вчить її, щоб комфортно почувати себе в певних обставинах.

Всі вчителі "Нової Ери" проходять додаткове навчання - вивчають нові технології, емоційний інтелект і набувають навичок ненасильницького спілкування. За детальний план навчання відповідає спеціальний методологічний центр, куди входять штатні педагоги, а також зовнішні українські та зарубіжні експерти.

Крім стандартних дисциплін, навчальний план включає незвичайні для української школи предмети, наприклад авторський курс по створенню коміксів.

При цьому 50% навчання займає обов'язкова програма, в яку входить математика, українська та англійська мови, філософія, музика, точні та природничі науки.

Кількість годин буде фіксоване, але темп вивчення індивідуальний для кожної дитини. Друга половина часу відводиться на предмети за вибором: додатковий іноземну мову, лідерство, більше 30 студій - від мистецтва до кікбоксингу.